Vyhláška Ministerstva zdravotnictví, kterou se stanoví případy, kdy se nevyžaduje vývozní povolení k vývozu pomocných látek, podrobnosti o evidenci návykových látek, přípravků a prekursorů a o dokumentaci návykových látek
Ministerstvo zdravotnictví stanoví podle § 20 odst. 3, § 32 odst. 2 a § 33 odst. 2 zákona č. 167/1998 Sb., o návykových látkách a o změně některých dalších zákonů, (dále jen "zákon"):
ČÁST PRVNÍ ÚVODNÍ USTANOVENÍ A STANOVENÍ LIMITNÍCH MNOŽSTVÍ POMOCNÝCH LÁTEK PŘI UVÁDĚNÍ NA TRH A VÝVOZU
Tato vyhláška stanoví v souladu s právem Evropských společenství 1) případy, kdy se nevyžaduje vývozní povolení k vývozu pomocných látek, podrobnosti o evidenci návykových látek, přípravků a prekursorů a o dokumentaci návykových látek.
§ 1a Limitní množství pomocných látek při uvádění na trh a vývozu
(1) Prohlášení odběratele ( § 12 odst. 2 zákona ) při uvádění na trh pomocných látek uvedených v příloze č. 10 zákona s výjimkou manganistanu draselného se nevyžaduje v případech, kdy celkové množství těchto látek uvedené na trh za kalendářní rok nepřekročí množství uvedené v příloze č. 8 této vyhlášky.
(2) Při uvádění na trh pomocných látek uvedených v příloze č. 10 zákona se nevyžaduje vedení dokumentace včetně prohlášení odběratele a evidence v případech, kdy celkové množství těchto látek uvedené na trh nepřekročí v kalendářním roce množství uvedené v příloze č. 8 této vyhlášky ( § 32 odst. 6 zákona ).
(3) V případě vývozu manganistanu draselného a anhydridu kyseliny octové ( § 20b odst. 2 zákona ) se nevyžaduje oznámení o předpokládaném vývozu, pokud jejich množství nepřekročí množství uvedené v příloze č. 9 této vyhlášky.
ČÁST DRUHÁ EVIDENCE NÁVYKOVÝCH LÁTEK, PŘÍPRAVKŮ, PREKURSORŮ A POMOCNÝCH LÁTEK
§ 2 Společná ustanovení o vedení evidence
(1) Evidence o zacházení, dovozu a vývozu návykových látek a přípravků a o zacházení s prekursory a pomocnými látkami 1a) (dále jen "evidence") se vede úplně, průkazným způsobem (písemně nebo pomocí výpočetní techniky) tak, aby pravdivě zobrazovala skutečnosti, které jsou jejím předmětem. Zpracování osobních údajů v evidenci se řídí zvláštním zákonem. 1b)
(2) Návykové látky, prekursory a pomocné látky 1c) se označují názvem uvedeným v příslušné příloze zákona; hromadně vyráběné léčivé přípravky1d) se označují jen registrovaným názvem.2)
(3) Evidence se vede ve vázaných knihách s očíslovanými listy (dále jen "evidenční kniha"), pokud se dále nestanoví jinak. Evidenční záznamy se do evidenčních knih zapisují v den, kdy nastala evidovaná skutečnost.
(4) Soulad evidenčních záznamů se skutečným stavem se ověřuje inventurou. Inventura se provádí měsíčně podle stavu k poslednímu dni kalendářního měsíce i v případě, že během kalendářního měsíce nedošlo k žádnému záznamu o pohybu. Provedení inventury se zaznamená do evidenční knihy s uvedením data inventury, jmen, příjmení, funkcí a podpisů osob, které prováděly inventuru. V záznamu o provedení inventury se uvede počáteční stav sledovaného období, celkový příjem a výdej a stav ke dni inventury u všech sledovaných položek. Zjistí-li se při inventuře rozdíl mezi skutečným a evidenčním stavem, sepíše se inventurní protokol, ve kterém se uvedou zjištěné rozdíly včetně jejich zdůvodnění, dále datum, jméno a příjmení, funkce a podpis osob, které prováděly inventuru včetně odpovědné osoby, byla-li ustanovena. V případě, že nebyla ustanovena odpovědná osoba, podepisuje záznam o provedení kontroly sám podnikatel, splňuje-li požadavky kladené na odpovědnou osobu ve smyslu § 8 odst. 6 zákona.
(5) Opravy evidenčních záznamů se provádějí tak, aby bylo možno zjistit obsah původního záznamu a opravený záznam se opatří datem a jménem, příjmením, funkcí a podpisem osoby, která opravu záznamu provedla.
(1) Evidenční kniha musí obsahovat:
a) jméno a příjmení, popř. obchodní firmu (dále jen "jméno "), a místo podnikání, popř. adresu místa trvalého pobytu nebo adresu bydliště v členském státě Evropské unie (dále jen "bydliště") podnikající fyzické osoby nebo obchodní firmu nebo název a sídlo právnické osoby, která provozuje činnost, o které je evidence vedena, popřípadě označení organizační složky nebo činnosti, které se evidence týká,
b) jméno a příjmení fyzických osob, které zapisují evidenční záznamy do evidenčních knih, jejich bydliště a podpisový vzor a datum, od kdy tyto osoby provádějí evidenční záznamy,
c) datum předání evidenční knihy do používání a ukončení používání,
d) počet listů s uvedením čísla prvního a posledního listu,
e) seznam evidovaných návykových látek, přípravků a prekursorů s uvedením čísel listů vyhrazených pro evidování jednotlivých návykových látek, přípravků a prekursorů s výjimkou evidenční knihy pro lékárny.
(2) Evidenční knihy mohou být vedeny samostatně pro jednotlivé organizační složky.
§ 4 Evidence pomocí výpočetní techniky
(1) Hotové hromadně vyráběné léčivé přípravky obsahující návykové látky uvedené v přílohách č. 2, č. 6 nebo č. 7 zákona, nebo léčivé přípravky obsahující omamné látky uvedené v příloze č. 1 zákona a současně uvedené i v příloze č. 8 zákona nebo léčivé přípravky obsahující efedrin nebo léčivé přípravky obsahující větší množství než 30 mg pseudoefedrinu v jednotce lékové formy lze evidovat pomocí výpočetní techniky, pokud bude pořízena nejméně
a) jednou denně bezpečnostní kopie datového souboru,
b) dvakrát ročně archivní kopie datového souboru na nepřepisovatelné paměťové médium s výrobcem garantovanou životností zápisu nejméně 5 let.
(2) Evidence pomocí výpočetní techniky musí být vedena tak, aby umožňovala samostatné denní sledování pohybu a stavu zásob u jednotlivých hotových hromadně vyráběných léčivých přípravků obsahujících návykové látky uvedené v přílohách č. 2 , 6 a 7 zákona , léčivých přípravků obsahujících omamné látky uvedené v příloze č. 1 zákona a současně uvedené i v příloze č. 8 zákona a léčivých přípravků obsahujících efedrin nebo pseudoefedrin s umožněním jejich zpětného zjištění po dobu 5 let.
(3) Evidence vedená pomocí výpočetní techniky musí obsahovat:
c) číslo dokladu o příjmu a výdeji,
d) jméno a bydliště podnikající fyzické osoby nebo obchodní firmu nebo název a sídlo právnické osoby nebo označení a sídlo její organizační složky, od které byly skladované přípravky přijaty, nebo jméno a bydliště podnikající fyzické osoby nebo obchodní firmu nebo název a sídlo právnické osoby nebo označení a sídlo její organizační složky, které byly skladované přípravky vydány,
e) množství a šarži přijatých nebo vydaných přípravků,
f) stav zásob k poslednímu dni sledovaného období. Sledovaným obdobím se pro účely této vyhlášky rozumí zejména časové úseky určené pro provádění inventur, povinných hlášení (§ 26 zákona) a kontrolní činnosti (§ 34 zákona).
(4) Pokud je evidence vedena podle odstavců 1 a 2 , nemusí být vedena podle § 3 .
(5) Při vedení evidence pomocí výpočetní techniky se provádí inventura podle stavu k poslednímu dni kalendářního čtvrtletí. O provedení inventury se pořídí inventurní protokol obsahující náležitosti podle § 2 odst. 4 včetně uvedení počátečního stavu sledovaného období, celkových příjmů a výdejů a stavu zásob ke dni inventury u všech sledovaných položek.
(6) Pomocné látky lze evidovat pomocí výpočetní techniky přiměřeně podle odstavců 1 a 2 . Evidence musí obsahovat:
a) u pomocných látek uvedených v příloze č. 10 zákona s výjimkou výroby a uvádění na trh manganistanu draselného: název pomocné látky; datum příjmu nebo výdeje, číslo doklad u o příjmu a výdeji, jméno a byd liště podnikající fyzické osoby nebo obchodní firmu nebo název a sídlo právnické osoby nebo označení a sídlo její organizační složky, od které byly tyto látky přijaty, nebo jméno a bydliště podnikající fyzické osoby nebo obchodní firmu nebo název a sídlo právnické osoby nebo označení a sídlo její organizační složky, které byly tyto látky vydány, množství přijaté, vydané nebo vyrobené a stav zásob,
b) u pomocných látek uvedených v příloze č. 11 zákona obdobné údaje jako u pomocných látek uvedených v příloze č. 10 zákona , kromě stavu zásob a vyrobeného množství.
(7) Na vedení evidence podle odstavce 6 se nevztahuje povinnost provádět inventuru podle odstavce 5 .
§ 5 Vedení evidence v lékárnách
(1) V lékárně se vede při zacházení s návykovými látkami, přípravky a prekursory, ke kterému se nevyžaduje povolení k zacházení (§ 5 a 6 zákona), evidence o návykových látkách zařazených do přílohy č. 1 nebo č. 5 zákona včetně přípravků je obsahujících způsobem stanoveným v odstavci 2 , s výjimkou léčivých přípravků obsahujících omamné látky uvedené v příloze č. 1 zákona a současně uvedené i v příloze č. 8 zákona .
(2) Vzor listu evidenční knihy k vedení evidence podle odstavce 1 stanoví příloha č. 2 této vyhlášky.
(3) V lékárně se vede též evidence návykových látek uvedených v přílohách č. 2 , 6 a 7 zákona a přípravků je obsahujících, prekursorů uvedených v příloze č. 9 zákona , přípravků obsahujících efedrin a přípravků obsahujících pseudoefedrin v množství větším než 30 mg v jednotce lékové formy s využitím údajů uvedených v evidenci podle zvláštního právního předpisu.2a) Tuto evidenci lze vést pomocí výpočetní techniky. Evidence obsahuje tyto údaje:
a) název, u přípravku včetně jeho síly2b) a velikosti balení,
b) datum příjmu a datum výdeje,
d) množství přijaté a množství vydané,
(4) Je-li vedena evidence podle odstavce 3 , není povinnost provádět inventuru podle § 2 odst. 4 .
(5) Na vedení evidence podle odstavce 3 se nevztahují ustanovení § 4 . Pokud lékárna vede evidenci pomocí výpočetní techniky, uchovává nosiče dat obsahující data evidence podle § 11 .
(6) Evidence zacházení s návykovými látkami, přípravky a prekursory, ke kterému se vyžaduje povolení (§ 4 zákona) k zacházení, se řídí § 7 této vyhlášky.
§ 6 Vedení evidence v ostatních zdravotnických zařízeních, v zařízeních sociální péče a při poskytování veterinární péče
(1) V ostatních zdravotnických zařízeních, v zařízeních sociální péče a při poskytování veterinární péče se vede při zacházení s návykovými látkami, přípravky a prekursory, ke kterému se nevyžaduje povolení k zacházení (§ 4 zákona), evidence o hromadně vyráběných léčivých přípravcích obsahujících návykové látky uvedené v příloze č. 1 nebo č. 5 zákona.
(2) Úpravu listu evidenční knihy k vedení evidence podle odstavce 1 stanoví příloha č. 3 této vyhlášky.
(3) Evidence zacházení s návykovými látkami, přípravky a prekursory, ke kterému se vyžaduje povolení k zacházení (§ 4 zákona), se řídí § 7 této vyhlášky. Evidence při výrobě, zpracování, balení a skladování návykových látek, přípravků nebo prekursorů na základě povolení k zacházení s nimi
§ 6a Vedení evidence návykových látek uvedených v přílohách č. 3 a 4 zákona a přípravků je obsahujících
(1) Právnické osoby a fyzické osoby - podnikatelé vedou o zacházení s návykovými látkami uvedenými v přílohách č. 3 a 4 zákona a s přípravky je obsahujícími evidenci.
(2) Úpravu listu evidenční knihy k vedení evidence podle odstavce 1 stanoví příloha č. 6 této vyhlášky.
§ 6b Vedení evidence při zacházení s návykovými látkami, přípravky nebo prekursory bez povolení k zacházení
(1) Při zacházení s návykovými látkami, přípravky obsahujícími návykové látky uvedené v příloze č. 1 nebo č. 5 zákona nebo prekursory u osob uvedených v § 5 odst. 7 nebo v § 6 odst. 3 zákona se vedou evidenční záznamy.
(2) Vzor listu evidenční knihy stanoví příloha č. 5 této vyhlášky.
(1) Při výrobě, zpracování nebo balení návykových látek, přípravků nebo prekursorů na základě povolení k zacházení s nimi se vedou evidenční záznamy o návykových látkách, přípravcích nebo prekursorech
f) spotřebovaných při výrobě jiných návykových látek, přípravků nebo látek, které nejsou návykovými látkami,
g) vykázaných jako ztráty nebo odpad předpokládané technologickým předpisem o výrobě,
h) předaných ke zneškodnění nebo zneškodněných,
i) chybějících nebo přebývajících s uvedením důvodu.
(2) Vzor listu evidenční knihy výroby přípravků, které obsahují návykové látky, stanoví příloha č. 4 této vyhlášky.
(3) Vzor listu evidenční knihy skladování návykových látek, přípravků a prekursorů pro osoby, které na základě povolení k zacházení vyrábějí, zpracovávají nebo balí návykové látky, přípravky nebo prekursory, stanoví příloha č. 5 této vyhlášky.
(1) Při skladování návykových látek, přípravků obsahujících návykové látky uvedené v příloze č. 1 nebo č. 5 zákona nebo prekursorů na základě povolení k zacházení s nimi, pokud nejde o postup podle § 5 , 6 , 6a nebo § 7 , se vedou evidenční záznamy o skladování návykových látek, přípravků nebo prekursorů.
(2) Vzor listu evidenční knihy skladování návykových látek, přípravků a prekursorů stanoví příloha č. 5 této vyhlášky.
(1) Dokumentaci zacházení s návykovými látkami, přípravky, prekursory a pomocnými látkami tvoří:
b) nosiče dat obsahující data evidence vedené pomocí výpočetní techniky,
d) zápisy o zneškodnění návykových látek, přípravků, prekursorů ( § 14 zákona ) a pomocných látek uvedených v příloze č. 10 zákona ,
e) protokoly o ztrátě nebo zničení návykové látky, přípravku, prekursoru nebo pomocných látek uvedených v příloze č. 10 zákona ,
f) zápisy o provedených kontrolách (§ 34 zákona),
g) veškerá úřední rozhodnutí včetně zahraničních týkající se zacházení s návykovými látkami, přípravky a prekursory a jejich vývozu a dovozu, a dále vývozu a dovozu makoviny,
h) veškerá úřední rozhodnutí ( § 16 odst. 6 zákona ) týkající se registrace výrobců, vývozců, dovozců a prodejců pomocných látek a veškerá rozhodnutí, včetně rozhodnutí přijatých příslušnými orgány zemí Evropských společenství nebo třetích zemí, týkajících se jejich vývozu nebo dovozu,
i) stejnopisy hlášení ( § 26 až 30 a § 43 zákona ),
j) obchodní dokumenty, jako jsou faktury, nákladní listy, přepravní a jiné dodací doklady, seznamy zboží, administrativní dokumenty, dodací listy, celní doklady, které obsahují dostatečné informace pro spolehlivou identifikaci: názvu návykových látek nebo prekursorů, jak jsou uvedeny v přílohách zákona , množství a hmotnosti návykových látek, názvu a množství přípravků obsahujících návykové látky, názvu a množství přípravků obsahujících efedrin nebo přípravků obsahujících pseudoefedrin v množství větším než 30 mg v jednotce lékové formy, množství a hmotnosti prekursorů, v případě směsi množství a hmotnost výrobků a rovněž množství a hmotnost nebo procentuální podíl prekursorů, které jsou ve výrobku obsaženy [nezahrnuje výrobky podle § 1 odst. 2 písm. b) zákona ],jména a bydliště podnikající fyzické osoby nebo obchodní firmy nebo názvu a sídla právnické osoby, které zacházejí s návykovými látkami, přípravky a prekursory, 2c)
k) doklady o pořízení, prodeji či vyřazení tabletovačky, dražovacího kotle a granulačního kotle,
l) vyplněné prohlášení odběratele podle zvláštního právního předpisu 2d) na prekursory a pomocné látky uvedené v příloze č. 10 zákona ,
m) vydané registrace ( § 16 odst. 1 zákona ), obchodní dokumenty, jako jsou faktury, nákladní listy, přepravní a jiné dodací doklady, seznamy zboží, administrativní dokumenty, dodací listy, celní doklady, které obsahují dostatečné informace pro spolehlivou identifikaci: názvu pomocných látek, jak jsou uvedeny v přílohách zákona , množství a hmotnosti pomocných látek, v případě směsi množství a hmotnost výrobku a rovněž množství a hmotnost nebo procentuální podíl pomocných látek, které jsou ve výrobku obsaženy, jména a bydliště podnikající fyzické osoby nebo obchodní firmy nebo názvu a sídla právnické osoby, které zacházejí s pomocnými látkami včetně konečného příjemce. 2c)
(2) V lékárně se uchovává vedle dokumentace uvedené v odstavci 1 první průpisy lékařských předpisů, případně i první listy lékařských předpisů s modrým pruhem a první průpis žádanky s modrým pruhem (§ 13 odst. 2 zákona).
(3) V ostatních zdravotnických zařízeních nebo zařízeních ústavní sociální péče se uchovávají vedle dokumentace uvedené v odstavci 1 všechny druhé průpisy použitých receptů 3) označených modrým pruhem a první listy a všechny druhé a třetí průpisy použitých žádanek 4) označených modrým pruhem.
Při pořizování protokolů a zápisů podle § 9 odst. 1 písm. c) , d) a e) se postupuje podle společných ustanovení pro vedení evidenčních záznamů (§ 2 ). Zápisy podle § 9 odst. 1 písm. c) , d) , e) nebo k) musí vždy podepsat odpovědná osoba (§ 9 zákona). V případě, že nebyla ustanovena odpovědná osoba, podepisuje zápis sám podnikatel, splňuje-li požadavky kladené na odpovědnou osobu ve smyslu § 8 odst. 6 zákona. V případě pomocných látek zápisy a protokoly podle § 9 odst. 1 písm. d) a e) podepisuje osoba oprávněná jednat za právnickou osobu nebo za fyzickou osobu nebo osoba jimi písemně pověřená.
(1) Dokumentace se ukládá tak, aby bylo zabráněno její ztrátě, zničení nebo odcizení a možnosti jejího zneužití.
(2) Dokumentace vztahující se k zacházení
a) s návykovými látkami a přípravky s jejich obsahem se uchovává po dobu 5 let ( § 33 odst. 1 zákona ) od pořízení dokumentu, popřípadě od posledního záznamu v něm podle toho, která z těchto skutečností nastala později,
b) s prekursory a pomocnými látkami se uchovává po dobu nejméně 3 let 5) ( § 33 odst. 1 zákona ) od konce kalendářního roku, v němž se zacházení uskutečnilo.
Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem 1. ledna 1999.
Ministr:
MUDr. David, CSc. v. r.
Zrušena ke dni 1.7.2004 novelou č. 363/2004 Sb.
PŘÍLOHA Č. 2 VZOR LISTU EVIDENČNÍ KNIHY PRO LÉKÁRNY
  |
Pořadové číslo dokladu |
Datum výdeje nebo příjmu |
Při výdeji |
Název návykové látky nebo HVLP, který návykové látky obsahuje |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
Jméno a adresa předepisujícího |
Jméno a adresa nemocného |
||||||||||
Při přijmuJméno a adresa dodavatele |
Jednotka množství |
||||||||||
Sl. č. |
1 |
2 |
3 |
4 |
  |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
atd. |
  |
  |
  |
převedeno z předcházejícího listu: |
příjmy od počátku období |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
výdaje od počátku období |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
||||
1 |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
2 |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
3 |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
4 |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
5 |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
6 |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
7 |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
8 |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
9 |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
atd. |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
převádí se na následující list |
příjmy od počátku období |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
výdaje od počátku období |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
||||
Sl. č. |
1 |
2 |
3 |
4 |
  |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
atd. |
PŘÍLOHA Č. 3 VZOR LISTU EVIDENČNÍ KNIHY OSTATNÍCH ZDRAVOTNICKÝCH ZAŘÍZENÍ, ZAŘÍZENÍ SOCIÁLNÍ PÉČE A PŘI POSKYTOVÁNÍ VETERINÁRNÍ PÉČE
Název OL I. *, PL II. * (druh, síla a velikost) |
|||||||
Datum přijmu |
Při příjmu |
Použití:lékař nebo sestra |
Příjem |
Výdej |
Stav kusů, |
||
serie blokua č. žádanky |
dodavatel |
  |
  |
  |
|||
Při výdeji |
  |
  |
  |
||||
  |
č. protokolu |
nemocný |
  |
  |
  |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
|
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
* OL I - omamné látky uvedené v příloze č. 1 zákona č. 167/1998 Sb.
* PL II - psychotropní látky uvedené v příloze č. 5 zákona č. 167/1998 Sb.
PŘÍLOHA Č. 4 VZOR LISTU EVIDENČNÍ KNIHY VÝROBY PŘÍPRAVKŮ, KTERÉ OBSAHUJÍ NÁVYKOVÉ LÁTKY (NL)
Pořadové číslo zápisu |
Účinná látka převzatá ze skladu |
Číslo vyrobené šarže |
Datum předání do skladu hotových výrobků |
Množství předané skladu v počtu balení |
Skutečné výrobní ztráty v g NL, prekursorů |
Odpad v g NL, prekursorů, použitelný k další výrobě nebo přepracování |
Poznámka |
Čitelný podpis pracovníka provádějícího zápis |
||
Datum převzetí |
Množství v g |
číslo propouštěcího protokolu OTK |
||||||||
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
PŘÍLOHA Č. 5 VZOR LISTU EVIDENČNÍ KNIHY SKLADOVÁNÍ
Název návykové látky (NL), přípravku a prekursoru
Datum příjmu a výdeje |
Čísla dokladů (přijmových a výdejních listů) |
Číslo šarže |
Jméno a adresa dodavatele nebo příjemce |
Množství přijatých NL, přípravků a prekursorů |
Množství vydaných NL, přípravků a prekursorů |
Stav zásob k příslušnému datu |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
Jednotkou množství je u NL a prekursorů gram a u přípravků 1 balení.
PŘÍLOHA Č. 6 VZOR LISTU EVIDENČNÍ KNIHY SKLADOVÁNÍ NÁZEV NÁVYKOVÉ LÁTKY (NL) UVEDENÉ V PŘÍLOHÁCH Č. 3 ZÁKONA Č. 16
Název přípravku obsahujícího návykové látky uvedené v přílohách č. 3 a 4 zákona.
Datum příjmu a výdeje |
číslo dokladů (přijímacích a vydávacích listů) |
Jméno a adresa dodavatele nebo příjemce |
Jednotka množství |
Množství přijatých NL a přípravků |
Množství vydaných NL a přípravků |
Stav zásob k příslušnému datu |
Číslo šarže /atest SÚKL |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
  |
Zrušena ke dni 1.7.2004 novelou č. 363/2004 Sb.
Roční limitní množství pro osoby, které hodlají uvádět na trh pomocné látky uvedené v příloze č. 10 zákona ( § 12 odst. 3 a § 32 odst. 6 zákona )
Mezinárodní nechráněný název (INN) v českém jazyce |
Množství |
Anhydrid kyselin octové |
20 litrů |
Kyselina antranilová |
1 kg |
Kyselina fenyloctová |
1 kg |
Piperidin |
0,5 kg |
Včetně solí uvedených-látek ve všech případech, kdy existence takových
solí je možná.
Platí i pro směsi těchto látek při přepočtu na obsah čisté látky, která
je v dané směsi obsažená.
Limitní množství pro osoby, které hodlají vyvážet anhydrid kyseliny octové nebo manganistan draselný vztahující se k oznámení o předpokládaném vývozu ( § 20b odst. 2 zákona )
Mezinárodní nechráněný název (INN)v českém jazyce |
Limitní množství v kg (včetně) |
Anhydrid kyseliny octové |
100 |
Manganistan draselný |
100 ". |
1)
Směrnice Rady 92/109/EHS ze dne 14. prosince 1992 o výrobě určitých látek
používaných k nedovolené výrobě omamných a psychotropních látek
a o jejich uvádění na trh. Směrnice Komise 93/46/EHS ze dne 22. června
1993, kterou se nahrazují a mění přílohy směrnice Rady 92/109/EHS
o výrobě určitých látek používaných k nedovolené výrobě omamných a psychotropních
látek a o jejich uvádění m trh. Nařízení Rady (EHS) č. 3677/90
ze dne 13. prosince 1990 o opatřeních, která mají být přijata za
účelem zamezení zneužívání určitých látek k nedovolené výrobě omamných
a psychotropních látek, ve znění nařízení Rady (EHS) č. 900/92 a
nařízení Rady (ES) č. 988/2002.
Nařízení Komise (ES) č. 1485/96 ze dne 26. července 1996, kterým se stanoví
prováděcí pravidla ke směrnici Rady 92/ /109/EHS, pokud jde o prohlášení
odběratele o zvláštním použití určitých látek používaných k
nedovolené výrobě omamných a psychotropních látek, ve znění nařízení
Komise (ES) č. 1533/2000,
1a) Čl. 2 odst. 3 nařízení Rady (EHS) č. 3677/90.
1b) Zákon č. 101/2000 Sb. , o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů , ve znění pozdějších předpisů.
1c) Čl . 2 odst. 2 nařízení Rady (EHS) č. 3677/90.
1d) § 2 odst. 3 a 11 zákona č. 79/1997 Sb. , o léčivech a o změnách a doplnění některých souvisejících zákonů.
2) § 9 odst. 1 písm. a) bod 1 a § 23 zákona č. 79/1997 Sb.
2a) § 21 odst. 1 písm. e) a g) zákona č. 79/1997 Sb., ve znění zákona č. 149/2000 Sb.
2b) § 3 odst. 5 písm. c) bod 2 vyhlášky č. 343/1997 Sb., kterou se stanoví způsob předepisování léčivých přípravků, náležitosti lékařských předpisů a pravidla jejich používání.
2c) Čl. 2 odst. 1 nařízení Rady (EHS) č. 3677/90, ve znění nařízení Rady (EHS) č. 900/92 a nařízení Rady (ES) č. 988/ /2002.
2d) Nařízení Komise (ES) č. 1485/96, ve znění směrnice Komise 93/46/EHS a nařízení Komise (ES) č. 1533/2000.
3) § 3 odst. 5 písm. b) vyhlášky č. 343/1997 Sb., kterou se stanoví způsob předepisování léčivých přípravků, náležitosti lékařských předpisů a pravidla jejich používání.
4) § 3 odst. 6 vyhlášky č. 343/1997 Sb.
5) Čl. 2 odst. 4 nařízení Rady (EHS) č. 3677/90, ve znění nařízení Rady (EHS) č. 900/92.